З моменту появи на ринку ЄС вантажівок Ford у пропозиції важких варіантів переважає той самий двигун. Це 12,7-літровий агрегат Ecotorq, що зустрічається у моделях Cargo, F-Max та F-Line. Проте зараз турецьке бюро розробки працює над модернізованою та розширеною установкою, пристосованою для спалювання іншого палива.
Ecotorq H2 - це двигун внутрішнього згоряння, що працює на водні, створений на основі дизельного двигуна, але дуже істотно модифікований. Його обсяг збільшили з 12,7 до 14,8 л, оскільки без цього на водні неможливо було б досягти продуктивності, порівнянної з дизелем. Йдеться про потужність 500 к.с. і максимальному крутному моменті в 2500 Нм. Однак ступінь стиснення суттєво знизився, досягнувши 11:1, що є типовим для бензинових двигунів рівнем. Крім того, Форду довелося використовувати іншу систему упорскування, що отримала назву LPDI і похідну від газових установок.
Коли Ecotorq H2 з'явиться у звичайному реченні, точно не повідомляється. Однак, судячи з заяв інших виробників, це може бути справою найближчих років. Адже MAN щойно оголосив про продаж моделі TGX з водневим двигуном внутрішнього згоряння (докладніше про нього тут), а Volvo Trucks вже готує аналогічний варіант (докладніше тут).
До речі, якщо ідея водневих двигунів внутрішнього згоряння спрацює практично, це може означати справжній ренесанс агрегатів дуже великої потужності. Мало того, що Ford довелося перейти з 12,7 на 14,8 літра, так і MAN вирішив використати для спалювання водню найбільший зі своїх дизелів потужністю 15,2 літра.
Що мається на увазі під водневим двигуном внутрішнього згоряння?
Є два варіанти використання водню для приводу. Перший, про який досі говорили найбільше (зокрема завдяки Toyota та Hyundai), заснований на водневих елементах. Ці дуже дорогі та сучасні пристрої перетворюють водень на електрику, яка потім приводить у дію електричний двигун.
Однак другий варіант, який досі здебільшого ігнорувався, — двигун внутрішнього згоряння на водні. Використовуються модифіковані дизелі, які замість дизельного палива починають спалювати водень. Це має величезну перевагу, що полягає у використанні відомих технологій, і в той же час може бути трохи доступнішим. Однак недоліком є те, що гази, що утворюються при спалюванні водню в балонах, не такі чисті як при використанні водневих елементів. Це пов'язано з необхідністю використання у двигуні мастильних матеріалів, які у мінімальних кількостях можуть виділятися в атмосферу.