Норвезька рада з розслідування нещасних випадків (SHK) опублікувала остаточний звіт про інциденти, пов'язані з напівпричепами, що відчепилися. Завершилося все набором рекомендацій для перевізників, включаючи вказівку конкретної проблемної моделі.
Перші повідомлення на цю тему з'явилися на початку 2022 року. Тоді SHK провів попередній аналіз чотирьох подій, пов'язаних із несподіваним відчепленням напівпричепа. З того часу було проведено подальші дослідження, протестовано сідла різних марок та знайдено вирішення проблеми. На цій основі був підготовлений остаточний звіт разом із наведеними нижче рекомендаціями.
Особливу увагу в норвезькому звіті приділено сідлам американської марки Fontaine моделі 3000. У них існує ризик пошкодження внаслідок зчеплення автопоїзда при не повністю відкритому запірному механізмі. Згодом це пошкодження може вплинути на ефективність усієї замикаючої системи. Це може спричинити ситуацію, коли причіп від'єднається під час руху.
На думку SHK, вищезгадані пошкодження можуть виникнути в основному внаслідок експлуатаційної недбалості та неправильної експлуатації. Однак, якщо користувач дотримується правил технічного обслуговування, проводить регулярні перевірки безпеки та акуратно виконує зчіпку, жодних пошкоджень не має.
SHK рекомендує регулярно перевіряти сідло візуально на наявність ознак ушкоджень. Прикладом можуть бути фотографії з експертних висновків, які організація опублікувала у 2022 році. Водіям також нагадують необхідність фізичної перевірки фіксації шворня напівпричепа після кожного зчеплення автопоїзда. Також вважається, що простого «ривкового випробування», проведеного за допомогою тягача, у цьому випадку зовсім недостатньо, і він не дає жодних гарантій безпеки.